Љубов од гитари – Концерт на Васко Пеличев

Љубов од гитари – Концерт на Васко Пеличев

На Денот на вљубените, 14 февруари (среда) со почеток од 19:00 часот во НУЦК „Антон Панов“ се одржува концерт во живо насловен како „Љубов од гитари“.

На концертот настапуваат ученици на професорот Васко Пиличев со бенд во живо, како и Славица Ангелова, Ана Цамбулева и Теодора Сретеновиќ.

Струмичани имаат можност да уживаат и да ја прослават љубовта со музика за сите вкусови, направена од 60 учесници.

Детали

Остави одговор

Your email address will not be published.