Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.

Јубилеен концерт „5 години меѓу Вас“

април 25 @ 18:30 - 20:30

Јубилеен концерт по повод 5 години постоење на „Фолклорна низа“ и „Фолклорни алки“ во НУЦК  „Антон Панов“.

Концертот кој ќе се одржи на 25.04.2024 со почеток во 18:30 е насловен како „5 години меѓу Вас“ а како гости настанот ќе бидат ФА „Бучим“ од Радовиш, ФА „Љупчо Сантов“ од Оризари и гостите од соседна Бугарија, „Пирински ритми“ од Петрич.

Детали

Дата:
април 25
Време:
18:30 - 20:30
Настан Категории:
,

Сала

Приватно: НУЦК “Антон Панов“
Плоштад Гоце Делчев бб
Струмица,
+ Google Map

Организатор

„Фолклорна Низа“

Театарот го задржува правото за менување на репертоарот