Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.

Роден лажго

октомври 24, 2023 @ 20:00 - октомври 26, 2023 @ 22:00

МКД200

Жером е триесет годишник, кој се занимава со продажба на јахти во Ница. Но што повеќе време поминуваат со него, луѓето откриваат дека тој е астронаут, шампион во карате, пријател со мис Универзум… Всушност Жером е компулсивен лажго. Еден ден кога ќе се разбуди му станува јасно дека сите негови лаги стануваат вистина, и тогаш почнуваат вистинските невољи…

Детали

Start:
октомври 24, 2023 @ 20:00
End:
октомври 26, 2023 @ 22:00
Цена:
МКД200
Настан Категорија:

Сала

Приватно: НУЦК “Антон Панов“
Плоштад Гоце Делчев бб
Струмица,

Театарот го задржува правото за менување на репертоарот