Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.

Распеани струмичани

декември 14, 2023 @ 20:00 - 22:00

На 14 декември 2013 година (четврток) во НУЦК „Антон Панов“, во 20 часот, во Големата сала ќе се одржи годишниот концерт на ансамблот „Распеани струмичани“ со наслов „Од изворот сѐ уште пееме“. Водител на програмата е Ѓорѓи Калајџиев, а како гости ќе настапат и вокалните солисти Славица Ангелова, Никола Тодоров-Скака, Павле Витанов, Јовче Пандев и Љубомир Митровски.

Детали

Дата:
декември 14, 2023
Време:
20:00 - 22:00
Настан Категорија:

Театарот го задржува правото за менување на репертоарот