Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.

,,Под кулите на Струмица” 2024

мај 10 @ 19:00 - 21:00

НУЦК „Антон Панов“ – Струмица ви го претставува 14. фестивал на староградски песни и серенади „ПОД КУЛИТЕ НА СТРУМИЦА“.

На настанот кој е закажан за 10 мај (петок) со почеток во 19:00 часот учество ќе земат неколку друштва и организации од Струмица и регионот:

„Распеани струмичани“

„Распеани валандовчани“

„Распеани гевгеличани“

„Распеани радовишани“

„Орнаменти“ – Штип

„Октет Прилеп“

Концертот ќе биде одржан во големата сала на нашиот центар за култура, а водител на настанот ќе биде Ѓорги Калајџиев.

Детали

Дата:
мај 10
Време:
19:00 - 21:00
Настан Категорија:

Организатор

НУЦК „Антон Панов“-Струмица
Телефон
072 233 012
Email
info@nuckantonpanov.mk

Театарот го задржува правото за менување на репертоарот