Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.

Изложба на карневалски маски СОУ„Јане Сандански“

март 13 @ 18:00 - 19:00

Во пресрет на Струмичкиот карневал, карневалските празнувања почнуваат со свечено предавање на клучот од градот од градоначалникот на карневалистите, а потоа ќе се одржи отворена изложба на карневалски маски на СОУ „Јане Сандански“.

Детали

Дата:
март 13
Време:
18:00 - 19:00
Настан Категорија:

Сала

Фоаје
Плоштад Гоце Делчев бб
Струмица,

Организатор

НУЦК „Антон Панов“-Струмица
Телефон
072 233 012
Email
info@nuckantonpanov.mk

Театарот го задржува правото за менување на репертоарот