Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.

Историја на музиката

мај 27 @ 20:00 - 22:00

бесплатно

На 27 мај (понеделник) 2024 г. во просториите на НУЦК „Антон Панов“ од Струмица ќе се одржи концерт на уметниците Тоше Поп-Лазаров – пијано изведувач и Трајче Роглев – корепетитор.

Настанот е дел од проектот „Историја на музиката“ и е во чест на 75-годишнината од постоењето на струмичкиот театар. Ќе биде изведен Концертот бр.5 од Бетовен. Проектот е поддржан од Министерството за култура. Влезот е слободен.

Детали

Дата:
мај 27
Време:
20:00 - 22:00
Цена:
бесплатно
Настан Категории:
,

Сала

Приватно: НУЦК “Антон Панов“
Плоштад Гоце Делчев бб
Струмица,
+ Google Map

Организатор

НУЦК „Антон Панов“-Струмица
Телефон
072 233 012
Email
info@nuckantonpanov.mk

Театарот го задржува правото за менување на репертоарот