Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.

Солзи и смеа – комично шоу

февруари 20 @ 20:00 - 22:00

Насочени кон комедијата како жанр, односно урнебесната комедија која членовите на Солза и смеа ја негуваат во сите свои претстави во Македонија, како и на фестивали во странство, каде освоиле голем број на награди и признанија.

Детали

Дата:
февруари 20
Време:
20:00 - 22:00
Настан Категорија:

Организатор

НУЦК „Антон Панов“-Струмица
Телефон
072 233 012
Email
info@nuckantonpanov.mk

Театарот го задржува правото за менување на репертоарот