Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.

Недела – Животна приказна на Џеј Рамадановски

април 9 @ 20:00 - 22:00

МКД200

Инспириран од вистински настани, ја раскажува приказната за Џеј од најраната младост до големиот успех што го оствари. Иако немал лесно детство, кое главно го поминал на улица и во поправен дом, Џеј успеа да го заземе своето место на музичката сцена и преку песна да стане дел од животот на многумина.

Детали

Дата:
април 9
Време:
20:00 - 22:00
Цена:
МКД200
Настан Категорија:

Сала

Приватно: НУЦК “Антон Панов“
Плоштад Гоце Делчев бб
Струмица,

Организатор

НУЦК „Антон Панов“-Струмица
Телефон
072 233 012
Email
info@nuckantonpanov.mk

Театарот го задржува правото за менување на репертоарот