Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.

Љубов од гитари – Концерт Васко Пеличев

февруари 14 @ 19:00 - 22:00

На Денот на вљубените, 14 февруари (среда) со почеток од 19:00 часот во НУЦК „Антон Панов“ ќе се одржи концерт во живо насловен како „Љубов од гитари“.

На концертот ќе настапат ученици на професорот Васко Пиличев со бенд во живо, како и Славица Ангелова, Ана Цамбулева и Теодора Сретеновиќ.

Струмичани ќе имаат можност да уживаат и да ја прослават љубовта со музика за сите вкусови, направена од 60 учесници.

Детали

Дата:
февруари 14
Време:
19:00 - 22:00
Настан Категорија:

Организатор

НУЦК „Антон Панов“-Струмица
Телефон
072 233 012
Email
info@nuckantonpanov.mk

Театарот го задржува правото за менување на репертоарот