Loading Настани

« Сите Настани

  • Овој настан е поминат.

Лизелота и месец мај

март 22 @ 20:00 - 22:00

МКД250

Станува збор за дуодрамата Лизелота и месец мај на унгарскиот автор Жолт Пожгај во режија на Јане Спасиќ. Актери кои играат во претстава се Јасмина Вучкова и Коста Ангов.

Детали

Дата:
март 22
Време:
20:00 - 22:00
Цена:
МКД250
Настан Категорија:

Сала

Камерна сцена
Телефон
075/468-904

Театарот го задржува правото за менување на репертоарот